23 / Výhra v derby 6:0!

10.05.2022

FK Klánovice - Fotbalový klub Újezd nad Lesy "B" 6:0 (2:0)

Branky - 5' F. Tvrzický, 19' F. Tvrzický, 55' D. Bartoň, 65' D. Bartoň, 67' F. Tvrzický, 72' V. Šperl

Čtvrtý domácí zápas na domácí půdě přinesl tradiční derby s rezervou Újezdu nad Lesy, který se před duelem nacházel na 11. místě tabulky a forma (1 - 0 - 4) nasvědčovala o vstupu do jarní části soutěže, který nechce žádný tým zažít. V minulém kole naši sousedé však potrápili na domácí půdě celek Strašnic, proto jsme nechtěli do utkání vstupovat s přehnaným sebevědomím.

Úvodní minuty ihned odhalily slabinu v nezkušenosti poměrně mladé sestavy Újezdu, nejvíce prostoru dostával na pravé straně Daniel Bezpalec, který už ve 4. minutě po jednom ze svých průniků našel hluboko ve vápně soupeře Filipa Tvrzického, který bez problémů dokázal dostat domácí do vedení. Dařilo se nám kontrolovat hru a držet míč ve středu pole, neboť soupeř našim záložníkům absencí důrazu v osobních soubojích dopřával mnoho prostoru a času na kombinaci. Tento klid a sebejistota nám umožnila zlepšit před finální přihrávku, která nás v posledních utkáních trápila. Kvalitu v tomto ohledu nejvíce přinesl návrat kapitána Daniela Bartoně, ten chyběl v duelu 22. kola proti Dubči. Skvělou křižnou přihrávku náš kapitán vymyslel v 19. minutě. Na jejímž konci se ocitl Jakub Prošek, jenž velice pohotově hlavou přiklepl balón Filipovi, který zdvojnásobil svůj gólový účet.

Navzdory veškeré logice nám druhý gól nepřinesl více klidu, naopak jsme polevili v důrazu a nechali hosty v zeleném útočit. Újezd si dokázal vypracovat pár šancí, které jim však na poslední chvíli dokázal odepřít David Nedomlel, ať už skvělými zákroky, nebo přesnou rozehrávkou pod značným tlakem. Tento 10minutový výpadek jsme dokázali zlomit ve 30. minutě, když se do velké šance po rohovém kopu dostal Vláďa Šperl, ke kterému na zadní tyč propadl balón, bohužel v obtížné situaci náš levý obránce jen vyprášil boční síť branky hostí. O pár minut později se do velké šance dostal Daniel Bartoň, nutno však říci, že na začátku akce stál skvěle hrající Jakub Prošek, který s věkem zraje jako víno. Nejprve se s klidem vymanil z přicházejícího tlaku soupeře a po narážečce s brankářem pak nabídl míč našemu kapitánovi, ten po převzetí několik metrů před vápnem přešel celou šíři pokutového území bohužel na konci jeho akce stál, nebo spíše ležel brankář Újezdu. V závěru poločasu byl blízko vstřelení branky i Kirill Chukhan, jenž po hezkém centru Daniela Bezpalce hlavičkoval jen těsně vedle.

V úvodu druhého poločasu jsme pokračovali v držení balónu a v poklidné kombinaci. V 52' minutě byl blízko zkompletování hattricku Filip, když v rohu hřiště zabojoval Daniel Bezpalec, který následně přihrával míč našemu nejaktivnějšímu střelci. Bohužel však volil razanci na úkor přesnosti a díky vyššímu odskoku nahrávky Filip v krkolomné pozici nedokázal zakončit. Už po 3 minutách se ale strhla gólová bouře, kdy se nám podařilo skórovat 4x během 17 minut. První branku vsítil Daniel Bartoň, který se po pohotovém prostrčení Fíly Tvrzického řítil na branku soupeře, nesobecky se snažil hledat výhodněji postaveného spoluhráče, ale s přispěním obránce Újezdu se sám stal autorem gólu na 3:0. V druhé šanci, které nedopadla brankou se ocitl Ondra Nejedlý, jenž se po hezké individuální akci ocitl sám v šestnáctce soupeře, bohužel však nezvolil optimální způsob zakončení a mezi střelce sobotního utkání se tak nezapsal. Nejhezčí gól utkání vstřelil v 65' minutě Daniel Bartoň, který se probojoval k odraženému balónu pár metrů za vápnem, rozhodl se nelámat si hlavu se zpracováváním a prvního doteku napálil míč do pravého dolního rohu branky.

S příchodem Dana Bartáka se nám v druhém poločase dařilo dostávat se za obranu soupeře přesnými průnikovými přihrávkami. Na konci jeho dloubáčku byl v 67. minutě Filip Tvrzický, který si ideálně zpracoval míč a efektivním zakončením podél brankáře završil svůj třetí hattrick sezóny. Tím jako by Dan Barták vyprovokoval svého jmenovce s kapitánskou páskou Daniela Bartoně k soutěži o nejhezčí asistenci. Neuplynulo ani 5 minut a druhý jmenovaný z pravé strany nadýchaným centrem přímo do pokutového území našel Vláďu Šperla, který velice zkušeně poslal balón podél pravé nohy gólmana do sítě. V závěru zápasu se ve velké šanci zjevil Filip, který po prudké přihrávce z pravého křídla bohužel nezakončil mezi tři tyče a na finálním skóre 6:0 tak už nic nezměnil.

Po čtyřech domácích utkáních si tedy z Klánovic na jaře nikdo neodvezl ani bod. Díky zaváhání našich soupeřů jsme si navíc upevnili čtvrté místo v tabulce, kde máme před 5. Újezdem Praha 4 "B" náskok 8 bodů. Třešničkou na dortu ve vyhraném derby bylo navíc druhé čisté konto v sezóně, na kterém se podíleli skvělým výkonem oba brankáři. V příštím kole se budeme snažit stáhnou náskok 3. Kbel na jejich hřišti v neděli 8. 5. v 17:00.

autor: Sebastian Tumpach