29 / Zmaření postupových ambicí Strašnic

20.06.2022

FK Klánovice - FK Union Strašnice 6:4 (3:3)

Branky - 3' F. Tvrzický, 5' J. Svoboda, 37' J. Svoboda, 75' J. Svoboda, 78' O. Wolf, 90' L Šperl; 8' A. Mašek, 30' J. Kolinger, 40' J. Kolinger, 61' J. Vinš

V posledním domácím zápase do Klánovic přijely Strašnice, tým, který nás v předposledním podzimním střetnutí deklasoval 7:0. Motivace zvládnou mač, navíc před domácím publikem tak byla veliká. Na obou stranách chyběli hráči nastupující v základní jedenáctce ale i tak jsme očekávali jedno z nejtěžších utkání jarní části sezóny.

Začátek zápasu nám naznačil, že duel bude o dost vyrovnanější než ten říjnový. Sebevědomí nám dodala také brzká branka, když po faulu na Ondru Nejedlého nakopl Daniel Bartoň dlouhý balón na Filipa Tvrzického, ten vyšplhal dostatečně vysoko na to, aby prodloužil míč za záda vyběhnuvšího gólmana. Ve 4. minutě jsme se mohli radovat podruhé, a to opět po velmi dobře zkonstruované standardní situaci. Tu rozehrál opět náš kapitán, tentokrát ze strany hřiště, mezi šestnáctkou a autovou čárou, přízemní přihrávkou na velké vápno našel Kubu Svobodu, který s dávkou štěstí propálil vše, co mu stálo v cestě.

I soupeř se ale začal dostávat do provozní teploty a vytvářel si stále větší tlak, ten vyvrcholil v 7. minutě, když se závan v pokutovém území pokoušel vyřešit Ondra Nejedlý. Naneštěstí si pomohl faulem, jenž zkušeně proměněnou penaltou potrestal Adam Mašek. Dále už přicházely šance hlavně na naší straně. Nejprve se svým patentovaným kličkováním u postranní čáry uvolnil Daniel Bezpalec, který až moc nesobecky ve vynikající pozici hledal lépe postaveného spoluhráče. O 10 minut později se dvojitým axelem vyhnul brankáři Ondra Nejedlý, balón se v nepřehledné situaci odrazil na druhou stranu pokutového území ke Kubovi Svobodovi, jehož pokus se mezi tři tyče nestráženy brankářem nevešel. Klasicky to ale byl náš protivník, kdo udeřil. Rychlý útok, při kterém Jakub Prošek pouze štípnul vstupenku křídelníkovi Strašnic, jenž se kolem něho bez potíží prohnal, byl zakončen stříleným centrem do nejnebezpečnějšího prostoru na hranici malého vápna, který útočník hostí jen protečoval za záda bezmocného Davida Nedomlela.

Před 5. brankou pátečního střetnutí si ještě stihl připsat střelecký pokus Jakub Svoboda, naštěstí sklopil nárt natolik, aby se jeho rána vešla do ochranné sítě. Tento nezdar odčinil o několik desítek vteřin později, když proměnil pokutový kop nařízený po faulu na Filipa Tvrzického. Na 3:3 srovnali hosté 5 minut před odchodem do šaten, když po centru z pravé strany zcela sám neobsazený hlavičkoval Jakub Kolinger.

Od jasného gólu hned v úvodu druhého poločasu nás heroickým výběhem zachránil David Nedomlel. Stagnující tempo hry, ve kterém jsme vyloženě nestrádali ale ani výrazně neútočili oživilo střídání, když Jakuba Proška vystřídal Šimon Procházka. Necelých 5 minut po střídání jsme bohužel inkasovali a poprvé v zápase jsme museli dotahovat. Na laxní ztrátu míče nedokázala obrana reagovat, a ještě před zformování jí dokázal zcela neatakovaný proběhnout Jakub Vinš, který zcela bez problémů zakončil svůj samostatný nájezd. Velkou šanci měl v 64. minutě Daniel Bartoň, když střílel po zpětném centru Kirilla Chukhana, bohužel gólman Strašnic byl včas venku z branky. O srovnání se postaral po dlouhém balónu do křídla Kuba Svoboda, jenž si navedl míč do velkého úhlu, odkud překvapil brankáře prudkou střelou na přední tyč. Zkompletoval tak svůj druhý hattrick v druhém utkání. Jen o 3 minuty později nás do vedení dostal Ota Wolf, hrající svůj první mistrovský zápas za áčko Klánovic. Prudce kopnutý roh našeho kapitána, který si připsal už čtvrtou asistenci, lehce tečoval obránce hostí. Z malého vápna do sítě pak balónu pomohl Ota a obrat byl dokonán.

Poměrně kvalitnímu defenzivnímu výkonu druhého poločasu pomohlo i oslabení soupeře, jenž v závěru utkání obdržel červenou kartu. To nám napomohlo v udržení výsledku. Strašnice, které potřebovaly vstřelit branku tak nechávaly svou obranu poměrně otevřenou. Díky tomu jsme mohli ve druhé minutě nastavení zvýšit naše vedení, když se po centru ze standardní situace na zadní tyči ocitli hned 3 naši hráči. Největší dravost prokázal Láďa Šperl, který míč nekompromisně napálil k přední tyči.

Zvládli jsme tak poslední domácí utkání a na naší jarní bilanci 5 - 1 - 1 určitě v následující sezóně budeme chtít navázat. I přes 4 inkasované góly nás těší bojovný výkon proti soupeři, kterému jsme měli co oplácet. V posledním kole letošní sezóny se střetneme s týmem Partisanu Prague, a to nedaleko v Běchovicích. Výkop v sobotu 18. 6. ve 14:00!

autor: Sebastian Tumpach