Změna klubového znaku!

28.07.2022

S hrdostí vám oznamujeme, že klánovický fotbalový klub bude od nadcházející sezóny vystupovat na pražské fotbalové scéně s novým, moderním znakem.

Dominantní postavení na znaku převezme černá barva, která na celém vnějším okraji nahradí barvu bílou. Pod taktovkou moderního fontu se nově uskupí i text, rozložený po všech stranách kruhu. Rok založení klubu byl rozdělen a přesunut na strany, což znaku dodává optickou šířku, po vzoru klubů jako je Manchester City, nebo Brentford, jejichž roky založení shodně zdobí horizontální osu loga.

Celý název klubu FK Klánovice je zkrácen, jako v současné době většina textu na znacích. V zahraničí často můžeme vidět jednoduché názvy, a dokonce i jednotlivá písmena tvořící celé znaky. Nemusíte se ale bát, identitu tím neztrácíme, vždycky jsme byli a vždycky budeme FK Klánovice! Absenci zkratky FK nahradí ve spodní části slovo fotbal, typicky používané pro specifikaci činnosti klubu. Vnějšímu okraji tak text na všech čtyřech stranách dodává celistvost.

Prostředek znaku, kde se nacházel do jisté míry až generický fotbalový míč, nahradí stříšky, které můžete znát z erbu městské části, ty jsou symbolem stromů a klánovického lesa. V jejich pozadí můžeme vidět černobílé pruhy, ty naopak můžeme znát z fotbalového prostředí, konkrétně z pruhovaného erbu, který často podestýlá náš znak na dresech pro lepší viditelnost. Tyto klubové barvy jsou pro nás typické už od roku 1940, kdy byla založená Tělovýchovná Jednota  Sokol Klánovice a byla tak nahrazena kombinace zelené s bílou.

Změny obecně bývají kontroverzní a těžko přijímané, proto doufáme, že se Vám znak líbí a že si na něj dřív nebo později společně všichni zvykneme. Bereme to jako odvážný krok kupředu, kterým přiblížíme náš milovaný klub k modernější sféře, což ocení budoucí generace, na kterých klánovický fotbal plánuje stavět.

Nový znak ke stažení a kompletní grafický manuál můžete najít zde na webu v sekci KONTAKT!